ABC przedsiębiorczości na obszarach wiejskich

W 2011 roku Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi realizowała projekt polegający na przygotowaniu publikacji pn.„ABC Przedsiębiorczości na obszarach wiejskich”.

ABC-przedsie¦Ębiorczosci-na-terenach-wiejskichGłównym celem publikacji „ABC przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, było zachęcenie mieszkańców terenów wiejskich do zakładania własnych firm oraz przybliżenie im kwestii związanych z uruchomieniem i prowadzeniem z sukcesem pozarolniczej działalności gospodarczej. Publikacja była dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Autorzy opracowania nie tylko zachęcają do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, ale również podkreślają posiadane przez rolników atuty i kompetencje, nabywane podczas pracy rolniczej. Wskazują na wiele istotnych elementów, informując krok po kroku jak założyć firmę i zwiększyć swoje szanse na sukces. Publikacja zwraca również uwagę na opłacalność planowanego przedsięwzięcia, prezentuje kwestie związane z dokumentacją i obowiązkami przedsiębiorcy. Można w niej znaleźć także zbiór rad, które ułatwią przyszłym właścicielom firm funkcjonowanie na rynku. Natomiast prawdziwe historie, którzy pomimo ryzyka związanego z prowadzeniem pozarolniczej działalności gospodarczej osiągnęli sukces, mają służyć jako zachęta do pracy na własny rachunek.

Publikacja dostępna w zakładce BIBLIOTEKA.

Rozumiem
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.