Dlaczego warto zostać przedsiębiorcą?

Dlaczego warto zostać przedsiębiorcą?

Do rozpoczęcia własnego biznesu nie motywuje nas wyłącznie chciwość, chociaż bylibyśmy nieuczciwi twierdząc, że nie liczymy na większe dochody niż na etacie. Własna firma to również niezależność, możliwość spełniania swoich ambicji i marzeń, poczucie wpływu i możliwość postępowania według własnych zasad, samodzielność definiowania zadań i decydowania o własnym losie. Własna firma to satysfakcja i poczucie kontroli.

29.10.2018
1 minutę czytania
Dlaczego warto zostać przedsiębiorcą?

Każdego dnia setki Polaków decyduje się na zarejestrowanie w CEIDGu nowego podmiotu i wkracza w nową, biznesową rzeczywistość. Co ich czeka? Na pewno ciężka praca przekraczająca tradycyjne 40 godzin w tygodniu, wymagająca stuprocentowego zaangażowania i nadludzkiego wysiłku, żmudna walka o każdego klienta, niepewność zysków, odpowiedzialność za skutki swoich decyzji, nadzór nad pracownikami, konieczność skrupulatnego planowania czasu i wydatków, oraz śledzenie wiecznie zmieniających się przepisów prawnych i podatkowych. Przedsiębiorca musi znać się na tym, co robi, śledzić trendy obowiązujące w swojej branży i stale być na bieżąco. Biznesowe szczyty i miejsce na liście najbogatszych ludzi świata osiągną nieliczni, ale… Ci który nie spróbują pracy na swoim mogą być pewni, że nie wedrą się na nią żadną siłą. Naprawdę bogaci są tylko tacy, którzy doszli do pieniędzy budując własne przedsiębiorstwa, albo Ci, którzy odziedziczyli je w spadku. Wszyscy inni, nawet najlepsi specjaliści i błyskotliwi menadżerowie, którzy pracują u kogoś nie są w stanie zagościć na listach Forbsa.

Jaki z tego wniosek? Własna firma to surowa Pani, która hojnie wynagradza mądre decyzje i bezlitośnie karze za błędy. Ale warto próbować. Warto stawiać sobie cele i realizować własne marzenia. Zatem bądźmy chciwi. Bądźmy odważni. Podejmijmy ryzyko.


Poprzedni artykuł Następny artykuł