Miejsce i przestrzeń. Krajobraz w doświadczeniu mieszkańców Bieszczadzkiego Parku Narodowego

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Miejsce i przestrzeń. Krajobraz w doświadczeniu mieszkańców Bieszczadzkiego Parku Narodowego

Krystian Połomski zebrał bardzo bogaty materiał dokumentacyjny, utrwalający ciekawe zjawiska zachodzące w społecznościach lokalnych Bieszczadów. Książka napisana jest z pasją. Autor stara się znaleźć odpowiednie sposoby badania krajobrazu jako kategorii kulturowej, a także pokazać „miejsce natury w historii”.

Sukces badawczy autora polega między innymi na umiejętności zdobycia zaufania społeczności lokalnej, w której przeprowadzone zostały badania, oparte przede wszystkim na wywiadach z mieszkańcami gminy Lutowiska.

Z przedmowy Jerzego Wilkina

Ja wiem? Może ktoś się tutaj przyzwyczaił do tych gór? Może ktoś się nimi hołbuje, ale ja za cholerę nie! Pomimo że dłużej tu już jestem jak tam, ale nienawidzę, nienawidzę po prostu gór. Owszem, popatrzeć na nie, to tak… Ale pojechać tam w swoje strony, to dopiero jest!

(z wypowiedzi mieszkanki Lutowisk)

Praca została nagrodzona w I edycji konkursu "Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość" w kategorii prac naukowych, popularno-naukowych i innych prezentujących szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi.

autor: Krystian POŁOMSKI
format: A-5
ISBN: 978-83-7383-412-5
liczba stron: 186
miejsce wydania: Warszawa
oprawa: miękka
rok wydania: 2010
uwagi: ksiązka wydana we wspólpracy z Fundacją na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa

Publikację można nabyć w Wydawnictwie Naukowym Scholar: Miejsce i przestrzeń. Krajobraz w doświadczeniu mieszkańców Bieszczadzkiego Parku Narodowego

PRZECZYTAJ O AUTORZE: KRYSTIAN POŁOMSKI


Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.