Efekty realizacji projektu "Wymiana oświetlenia w szkole w Borkach Wyrkach"

en

Efekty realizacji projektu "Wymiana oświetlenia w szkole w Borkach Wyrkach"

01.01.2016
1 minutę czytania

W ramach projektu zostało wymienione oświetlenie w 33 punktach świetlnych znajdujących się na korytarzach szkoły i w czterech salach lekcyjnych. Stare świetlówki zastąpiono oświetleniem LED.

Dodatkowo wykonano oświetlenie ogródka edukacyjnego dwiema lampami parkowymi.

W szkole odbyły się zajęcia z zakresu efektywności energetycznej i oszczędzania energii.

Na semestralnym spotkaniu z rodzicami odbyła się pogadanka na temat wpływu oszczędności energii na ochronę środowiska naturalnego.

Na terenie ogrodu edukacyjnego przeprowadzone zostały warsztaty o tematyce ekologicznej dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Poruszone zostały zagadnienia związane ze zmniejszeniem emisji CO2 do atmosfery oraz zmniejszeniem zużycia zasobów energii na przykładzie zastosowania żarówek LED oraz segregacji odpadów. Warsztaty przyczyniły się do podniesienia świadomości ekologicznej uczestników.

Nauczyciele wraz z rodzicami zagospodarowali przyszkolny ogródek, sporządzając tabliczki z opisem roślin chronionych w Polsce oraz wykonali alejki umożliwiające poruszanie się po ogródku.

Uczniowie wykonali prezentację multimedialną na temat korzyści dla ludzi i środowiska wynikających z oszczędności energii i ochrony przyrody. Poniżej link do prezentacji.

PREZENTACJA ALTERNATYWNE ŹRÓDŁA I OSZCZĘDZANIE ENERGII


Poprzedni artykuł Następny artykuł