Harmonogram szkoleń

Harmonogram szkoleń

{[description]}

Harmonogram szkoleń

Od 15 października do 15 listopada 2019 r. odbędą się warsztaty terenowe pn. „Jakość wód gruntowych w obszarach użytkowanych rolniczo oraz zagrożenia związane z zanieczyszczeniem wód gruntowych i ich migracji do cieków, rzek i zbiorników". Zostaną przeprowadzone w 10 szkołach, które biorą udział w projekcie "Zrównoważone rolnictwo w służbie bioróżnorodności"

Program warsztatów

 „Jakość wód gruntowych w obszarach użytkowanych rolniczo oraz zagrożenia związane z zanieczyszczeniem wód gruntowych i ich migracji do cieków, rzek i zbiorników

Zajęcia w sali lekcyjnej

9.00 – 10.00

Jak powstają zanieczyszczenia wód w produkcji rolniczej?

Katarzyna Izydorczyk

Na tropie zanieczyszczeń wód - Lokalny System Monitoringu Wód

Wojciech Frątczak

10.00 – 10.15

Przerwa

Zajęcia w wybranym obszarze LSMW

10.15 - 10.45

 

 

Nasz Lokalny System Monitoringu Wód

Prezentacja założeń LSMW przez zwycięską grupę uczniów danej szkoły

Dyskusja nad założeniami

10.45 – 11.00

Podział na 2 grupy /wymiana pomiędzy grupami

11.00 – 11.30

Prezentacja sprzętu wykorzystywanego do montażu piezometru
i poboru prób wraz z przeszkoleniem uczniów

Wojciech Frątczak

11.30 – 12.00

Na tropie zanieczyszczeń wód - analiza zanieczyszczeń azotanowych

Katarzyna Izydorczyk

Prezentacja oraz analiza azotanów wykonana na próbach wody powierzchniowej i podziemnej pobranej przez uczniów

*Należy pobrać przed warsztatami 3-5 próbki wody o objętości ok. 0,5 litra z różnych lokalizacji wokół szkoły (rów, ciek, staw, studnia)

12.00 – 14.00

Instalacja Lokalnego Systemu Monitoringu Wód

Wojciech Frątczak, Katarzyna Izydorczyk

Montaż piezometrów przez uczniów pod nadzorem  prowadzących

Odpompowanie piezometrów, Pobór wód

14.00 - 15.00

Obiad

 

Harmonogram warsztatów

Nazwa Szkoły

Terminy warsztatów

ZSAiGŻ w Radomiu

15.10.2019

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ireny Kosmowskiej w Korolówce-Osadzie

21.10.2019

ZSCKR im. J. Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie

22.10.2019

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Michała Drzymały w Brzostowie

28.10.2019

Zespól Szkól Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie

29.10.2019

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Nakle Śląskim

04.11.2019

Zespół Szkół Rolniczych im. Władysława Grabskiego w Sędziejowicach

05.11.2019

Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach

08.11.2019

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. II Czechosłowackiej Brygady Spadochronowej w Nowosielcach

12.11.2019

ZSRCKU Wojsławice

13.11.2019

X
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.