Kształtowanie się świadomości kulturowej mieszkańców Starej Kościelnicy po 1945 roku

en

Kształtowanie się świadomości kulturowej mieszkańców Starej Kościelnicy po 1945 roku

Aleksandra Paprot prezentuje spojrzenie młodej osoby na dzieje wsi – wnikliwe, ale dojrzałe, a zarazem życzliwe. Na uznanie i podkreślenie zasługuje źródłowa i dokumentacyjna podstawa pracy. Autorka wykorzystała różnorodne źródła danych: zapisy bezpośrednich rozmów z mieszkańcami wsi, obszerną literaturę przedmiotu, zasoby archiwalne i zachowane zdjęcia oraz rysunki. Wykazała dużą staranność w zbieraniu i prezentowaniu danych.

16.11.2017
1 minutę czytania

Książka ta dotyczy przede wszystkim procesu kształtowania się świadomości, tożsamości i relacji społecznych ludzi przemieszczonych w wyniku wielkich wydarzeń historycznych. Jest to praca o „zapuszczaniu korzeni” w nowym miejscu, które ma jednak długą i ciekawą historię. Nowi mieszkańcy musieli się z tą historią zmierzyć i uporać, dodając do niej swój rozdział.

z przedmowy Jerzego Wilkina

Praca została nagrodzona w III edycji konkursu "Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość" w kategorii prac naukowych, popularno-naukowych i innych prezentujących szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi.

 

autor: Aleksandra PAPROT

format: A-5

ISBN: 978-83-7383-571-9

liczba stron: 154

miejsce wydania: Warszawa

oprawa: twarda, szycie

rok wydania: 2012

uwagi: wydanie pierwsze

Publikację można nabyć w Wydawnictwie Naukowym Scholar: http://scholar.com.pl/sklep.php?md=products&id_c=44&id_p=2250

Spis treści

PRZECZYTAJ O AUTORZE: ALEKSANDRA PAPROT


Poprzedni artykuł Następny artykuł