Słowa na między przysiadły. Antologia poetów wsi

en

Słowa na między przysiadły. Antologia poetów wsi

Słowa mają siłę sprawczą – to wiemy od dawna. Słowa tworzone na wsi czerpią swą siłę z ziemi. Jak ziemia bywają twarde lub puszyste, lekkie jak wiosenna mgła albo brzemienne jesiennymi nastrojami, wilgotne lub sypkie, pachnące lub niosące w sobie zapach rozkładu. Takie są wiersze zawarte w antologii Słowa na miedzy przysiadły. Poeci czerpiący siłę swych słów z faktu związania emocjonalnego z wsią znajdują się pod bezpośrednim oddziaływaniem pór roku – stąd ich twórczość tak różnorodna, a przez to niezwykle interesująca.

16.11.2017
1 minutę czytania

Dwadzieścia jeden sylwetek autorów z kilku pokoleń mieszkańców wsi i tyle samo krótkich wypowiedzi, czym dla poetów oraz ich twórczości jest wieś. Ten przegląd współczesnych postaci odnajdujących się lub zagubionych w bliskości natury dopełnia wybór wierszy każdego z poetów. Te wersy także wskazują na różnorodność nastrojów, w jakich powstawały, stylów poetyckich, doświadczeń życiowych. Wszystkie jednak mają cechę wspólną – moc słów, które sprawiają, że po ich lekturze czujemy się silniejsi...

Mariola Platte

Praca nagrodzona w III edycji konkursu Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość" w kategorii prac prezentujących dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujących inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi oraz ilustrujących przykład sukcesu w rozwoju polskiej wsi.

  

autor: Mariola PLATTE

format: A-5

ISBN: 978-83-7383-570-2

liczba stron: 274

miejsce wydania: Warszawa

oprawa: twarda, szycie

rok wydania: 2012

uwagi: wydanie pierwsze

 

Publikację można nabyć w Wydawnictwie Naukowym Scholar: http://scholar.com.pl/sklep.php?md=products&id_c=44&id_p=2244

Spis treści

PRZECZYTAJ O AUTORZE: MARIOLA PLATTE


Poprzedni artykuł Następny artykuł