Notatka prasowa - Międzynarodowy Kongres Biogospodarki

Notatka prasowa - Międzynarodowy Kongres Biogospodarki

Wielkimi krokami zbliża się szósta edycja Międzynarodowego Kongresu Biogospodarki. Wydarzenie co roku gromadzi przedstawicieli świata polityki, biznesu, samorządów, nauki i mediów, dla których ważna jest idea zrównoważonego rozwoju i gospodarki cyrkularnej.

18.09.2018
2 minuty czytania

Co dwie głowy to nie jedna

24 września ponad 800 osób spotka się w Łodzi,  by połączyć siły i dyskutować, dzielić się wiedzą i pomysłami w zakresie ekologicznych postaw biznesowych oraz możliwości spowolnienia procesu eksploatacji środowiska naturalnego. W tym roku kluczowe tematy związane będą zatem z walką ze smogiem, cyfryzacją w obiegu zamkniętym, nowoczesnymi technologiami w biogospodarce, żywnością wysokiej jakości. Jeden z wykładów poruszy też tematykę ekohydrologii, a więc wzajemnego oddziaływania roślinności na cykl hydrologiczny. Eksperci zajmą się również tematem biorafinerii oraz działań gmin sprzyjających środowisku. Przedmiotem rozmów będą innowacyjne technologie oraz inicjatywy pozytywnie wpływające na naturę. Program tegorocznego Kongresu to miks wykładów i paneli dyskusyjnych. Poznamy też przykłady osiągania celów biznesowych realizowanych z poszanowaniem środowiska i zasobów naturalnych.

www.bioeconomy.lodzkie.pl bieżące źródło informacji

Wśród zaangażowanych podmiotów są m.in. ONZ UNESCO, Polska Witalna, Polska Platforma Biotechnologii.  Swoje wystąpienie potwierdzili już m.in. Waldemar Kütt, Dyrektor ds. Biogospodarki, Dyrekcja Generalna ds. Badań i Innowacji Komisji Europejskiej, Christian Patermann, ekspert międzynarodowy w zakresie biogospodarki cyrkularnej oraz Markku Markkula, Pierwszy Wiceprzewodniczący Komitetu Regionów.  Liczymy także na obecność Jerzego Kwiecińskiego, Ministra Inwestycji i Rozwoju oraz  Jana Krzysztofa Ardanowskiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Obecni będą przedstawiciele kluczowych mediów gospodarczych i branżowych. Urząd Marszałkowski serdecznie zaprasza do zapoznania się z aktualnym Programem Kongresu na portalu www.bioeconomy.lodzkie.pl, gdzie właśnie ruszył system bezpłatnej rejestracji.

Media społecznościowe dotyczące wydarzenia:

FB: https://www.facebook.com/events/1776577419096572/

Twitter: https://twitter.com/kongresbio

Autor notatki: Julianna Żuchowska

Dane kontaktowe: 509 855 081,  j.zuchowska@2mgroup.pl

 Data sporządzenia notatki 20.08.2017r.

Firma 2mgroup s.c. odpowiedzialna jest za działania związane z organizacją i promocją wydarzenia:
VI Międzynarodowy Kongres Biogospodarki.


Poprzedni artykuł Następny artykuł