Pożyczka na rozwój turystyki

en

Pożyczka na rozwój turystyki

18.03.2024
3 minuty czytania

Twoja firma prowadzi działalność gospodarczą w branży turystycznej lub pokrewnych na terenie Polski Wschodniej?

Planujesz inwestycje w swojej firmie, polegające na wdrożeniu innowacji produktowych, procesowych, marketingowych lub organizacyjnych np. na:

 • rozbudowę przedsiębiorstwa prowadzącą na wprowadzenia na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług?
 • dokonanie zasadniczych zmian w działalności, skutkujących wprowadzeniem na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług?
 • inwestycje w nowe wyposażenie lub sprzęt?

Skorzystaj z pożyczki w ramach Instrumentu Finansowego – Pożyczka na rozwój turystyki w kwocie do 1.000.000 zł .

Pożyczki mogą być udzielane na warunkach preferencyjnych (korzystniejszych niż rynkowe) tj. na zasadach pomocy de-minimis Pożyczkobiorcom, którzy mogą się o taką pomoc starać lub na warunkach rynkowych (w wysokości stopy referencyjnej oraz marży).

Celem projektu jest finansowane przedsięwzięć w rozwój turystyki na terenie regionalnej części województwa mazowieckiego oraz pozostałych 5 województw Polski Wschodniej realizowanych przez MŚP.

 

Informujemy, że Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa nie współpracuje z ŻADNYMI Pośrednikami Finansowymi. Pomoc dla przedsiębiorców w przygotowaniu dokumentacji pożyczkowej jest świadczona bezpłatnie przez Pracowników Fundacji - kontakt do biur terenowych w zakładce KONTAKT!!!

 

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa realizuje projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Krajowego Funduszu Powierniczego pod nazwą: Instrument finansowy – Pożyczka na rozwój turystyki, w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027.  Całkowita wartość projektu 35.294.117,65 zł . 

Dofinansowanie projektu z UE: 25.500.000,00 zł . Menadżerem funduszu funduszy jest Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

 

Dla kogo?

Dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców których inwestycja zlokalizowana jest na terenie Polski Wschodniej tj. w regionalnej części województwa mazowieckiego - powiaty: ciechanowski, mławski, płoński, pułtuski, żuromiński, makowski, ostrołęcki, ostrowski, przasnyski, wyszkowski, m. Ostrołęka, białobrzeski, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński, m. Radom, gostyniński, płocki, sierpecki, m. Płock, garwoliński, siedlecki, łosicki, sokołowski, węgrowski, m. Siedlce, grójecki, sochaczewski, żyrardowski (- poza regionem warszawskim stołecznym) lub w pozostałych 5-ciu województwach Polski Wschodniej tj w woj. lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim.

 

Kwota, oprocentowanie i okres spłaty

pożyczka w wysokości do 1.000.000 zł
okres spłaty do 84 miesięcy
możliwa karencja w spłacie rat kapitałowych do 12 m-cy
brak prowizji / opłat za udzielenie pożyczki

Oprocentowanie już od 1% (preferencyjne, na zasadach pomocy de-minimis, dla start up’ów)

 

Cel pożyczki – czyli na co można wydać pieniądze?

W ramach instrumentu finansowane będą inwestycje końcowe polegające na wdrażaniu innowacji produktowych, procesowych, marketingowych lub organizacyjnych realizowane przez MŚP, prowadzące do wprowadzania na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług oraz inwestycje w nowe wyposażenie i sprzęt.

Inwestycje końcowe mogą dotyczyć m.in. następujących obszarów:

 • obiekty noclegowe
 • obiekty gastronomiczne
 • infrastruktura sportowo – rekreacyjna
 • infrastruktura turystyki zdrowotnej
 • infrastruktura kultury i rozrywki
 • transport turystyczny
 • organizacja turystyki i pośrednictwo turystyczne
 • ekologiczne produkty
 • produkty regionalne i tradycyjne, w ty także wzornictwo przemysłowe
 • przywracanie tradycyjnych zawodów – rękodzieło i rzemiosło
 • inne inwestycje w branżach pokrewnych polegające na poszerzeniu oferty, podniesieniu jakości usług świadczonych bezpośrednio dla turystów

Pożyczkę należy rozliczyć w terminie do 180 dni od daty jej uruchomienia. Fundacja wymaga zabezpieczenia spłaty zobowiązania na warunkach ogólnych. Szczegółowe warunki udzielania pożyczek określa Regulamin udzielania Pożyczki na rozwój turystyki.

 

O pożyczkę można ubiegać się w formie papierowej lub elektronicznie (pod warunkiem posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego)

 

Wysokość opłat określa Tabela opłat.

Informacji udzielają pracownicy naszych biur w Warszawie, Płocku, Siedlcach, Radomiu oraz w Nowym Sączu.

 

Więcej informacji i dokumenty do pobrania:

 

 


Poprzedni artykuł Następny artykuł