„Prosument – producent i konsument energii elektrycznej również w agroturystyce”

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

„Prosument – producent i konsument energii elektrycznej również w agroturystyce”

„Prosument – producent i konsument energii elektrycznej również w agroturystyce”, warszaty zorganizowane przez FDPA na targach AGROTRAVEL

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa  była organizatorem warsztatu na targach „Agrotravel” w Kielcach, pod nazwą „Prosument – producent i konsument energii elektrycznej  również w agroturystyce”.
Cel warsztatu: promowanie idei niezależności energetycznej na obszarach wiejskich oraz rozproszonych źródeł energii.
Warsztaty skierowane były do właścicieli gospodarstw agroturystycznych oraz innych obiektów turystycznych, zainteresowanych wytwarzaniem energii na własny użytek, a tym samym uniezależnieniem się od dostaw energii z sieci.
Uczestnikom została przedstawiona analiza korzyści, z uwzględnieniem dostępnych źródeł finansowania inwestycji i najnowszych regulacji prawnych. Eksperci opowiedzieli również o idei spółdzielni energetycznych i samowystarczalnych energetycznie wioskach, funkcjonujących u naszych zachodnich sąsiadów.

PREZENTACJA

 


Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.