Strona główna

Strona główna

Bioróżnorodność w krajobrazie rolniczym
PrzewińPrzejdź do następnej sekcji
O projekcie
 O projekcie

Bioróżnorodność w krajobrazie rolniczym

Realizacja projektu ma na celu przygotowanie min. 300 doradców rolnych i ok. 3750 rolników do wdrażania Programu działań, mających na celu ograniczenie odpływu azotu ze źródeł rolniczych, co przełoży się na poprawę jakości zasobów wód.

 

Geneza

Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, ale również w partnerstwie ze wszystkimi 16 Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego, z wykorzystaniem bazy edukacyjnej i eksperckiej wszystkich partnerów.Ośrodkami Doradztwa Rolniczego, z wykorzystaniem bazy edukacyjnej i eksperckiej wszystkich partnerów.

 

Cel Projektu

Realizacja projektu ma na celu przygotowanie min. 300 doradców rolnych i ok. 3750 rolników do wdrażania obowiązującego od lipca 2018 r. „Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu”, co przełoży się na poprawę jakości zasobów wód.

 

Edukacja

W krajach Unii Europejskiej obowiązuje tzw. dyrektywa azotanowa, której celem jest zmniejszenie Ośrodkami Doradztwa Rolniczego, z wykorzystaniem bazy edukacyjnej i eksperckiej wszystkich partnerów.zanieczyszczenia wód spowodowanego lub wywołanego przez azotany, pochodzące ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu wód.

 
X
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.