Opłotki. Obrazki z dzieciństwa

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Opłotki. Obrazki z dzieciństwa

Zbiór barwnych wspomnień z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku, portretów mieszkańców Kozłowa, świętokrzyskiej wsi, która współczesnemu czytelnikowi może się wydać miejscem niemal egzotycznym. Swoich na pozór zwyczajnych, lecz jakże nietuzinkowych bliskich i sąsiadów Anna Błachucka opisuje z empatią i poczuciem humoru. Są wśród nich: płacznica, bogacz, student-astronom, feministka, swatka, jawnogrzesznica, strzecharz, zielarka, proboszcz, prywaciarz, a także Fiś, Piejok, Bzik… Autorka patrzy na kozłowian oczami dziecka, którym wtedy była, ale z przenikliwością i nostalgią osoby dorosłej, opowiadającej o świecie, którego już nie ma.

Praca nagrodzona w IX edycji konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość” w kategorii prac prezentujących dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujących inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi oraz ilustrujących przykład sukcesu w rozwoju polskiej wsi.

autor: Anna BŁACHUCKA

format: A-5

ISBN: 978-83-7383-954-0

liczba stron: 165, 32 zdjęcia

miejsce wydania: Warszawa

oprawa: twarda, szycie

rok wydania: 2018

uwagi: wydanie pierwsze

 

Publikację mozna nabyć w Wydawnictwie Scholar: http://scholar.com.pl/sklep.php?md=products&id_c=44&id_p=2733

Spis treści

PRZECZYTAJ O AUTORZE: ANNA BŁACHUCKA


Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.