Anna Błachucka

en

Anna Błachucka

Z wykształcenia nauczycielka matematyki. Mieszka w Małogoszczu. Debiutowała w 1989r. w czasopiśmie myśliwskim „Łowiec Świętokrzyski”, pisząc fraszki, wiersze i humoreski.

23.04.2018
1 minutę czytania

Anna Błachucka

Ekfraza

         Anna Błachucka dobrze czuje się w tym kierunku literackim. Czasami prowadzi rozmowę o sztuce, a  czasami przetwarza świat obrazu, rzeźby, fotografii na język poetycki. Cztery pozycje literackie: Piać do podświadomości, Listy do wyobraźni, Żywotnik małogoski, Świętokrzyskie korzeniaki, są dowodem, że autorka szuka możliwości dialogu sztuk.

 

Tematyka wiejska

          Ten nurt jest żywo obecny w twórczości autorki. Zaowocował wydaniem powieści Ostatni chłop, oraz zbiorem opowiastek ludowych Pogwarki z Jarkowy Góry. Autorka trzykrotnie została nagrodzona  w konkursie na reportaż im. Zbigniewa Nosala, prezentując tam teksty o tematyce wiejskiej: Świstun, Drumlik, Krzysica. Otrzymała też wyróżnienie w konkursie organizowanym przez FDPA, Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, zatytułowanym "Polska wies - dziedzictwo i przyszłość" za cykl opowiadań o tematyce wiejskiej zatytułowany Wykradziony. 2016

LAUREATKA KONKURSU "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość" - Powieść wspomnieniowa „Opłotki”

 

Książka familijna

            Zamysł  swój wsparła autorka dwiema pozycjami literackimi: Co ja mam z tymi rodzicami i Świętokrzyskie korzeniaki. Obie te książki są ciekawą propozycją dla rodzin do wspólnego czytania i oglądania ilustracji.

Sonety

           Autorka trzech zbiorków sonetów. Rozpoznawalna  poprzez uprawianie tej formy literackiej przez krytykę i czytelników.

 

WYDANA PUBLIKACJA KONKURSOWA: OPŁOTKI. OBRAZKI Z DZIECIŃSTWA

KONKURS "POLSKA WIEŚ - DZIEDZICTWO I PRZYSZŁOŚĆ"