"Polska Wieś 2024. Raport o stanie wsi. 20 lat w Unii Europejskiej"

en

"Polska Wieś 2024. Raport o stanie wsi. 20 lat w Unii Europejskiej"

25.04.2024
2 minuty czytania

Szanowni Państwo,

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa (FDPA) z przyjemnością informuje, że prace nad najnowszą edycją publikacji „Polska wieś 2024. Raport o stanie wsi. 20 lat w Unii Europejskiej” zostały zakończone.

W związku z tym zapraszamy Państwa na prezentację Raportu, która zaplanowana jest na 15 maja 2024 r. (środa) od godz. 11:00 do godz.14:00, w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie (1 piętro), ul. Nowy Świat 72.

Pierwsze wydanie Raportu Polska wieś ukazało się w roku 2000 z inicjatywy Profesora Jerzego Wilkina oraz Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa. Publikacja w cyklu dwuletnim ukazuje się zatem od 24 lat, a tegoroczne wydanie jest trzynastą edycją Raportu. W każdym z wydań autorzy i redaktorzy opracowania podejmują próbę możliwie kompleksowej analizy i upowszechnienia wiedzy o najważniejszych problemach sektora rolnego i obszarów wiejskich w Polsce.

Aktualne wydanie poświęcamy przeglądowi najważniejszych procesów, które zaszły na polskiej wsi i w polskim rolnictwie w minionych 20 latach członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Prezentujemy najważniejsze trendy demograficzne, ekonomiczne i społeczne na obszarach wiejskich. Podejmujemy próbę ukazania przemian na wsi i w rolnictwie, w tym zmiany postaw i wyborów politycznych mieszkańców wsi i rolników. Te i wiele innych problemów zostanie omówionych i poddanych dyskusji podczas prezentacji najnowszego raportu Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa „Polska wieś 2024. Raport o stanie wsi. 20 lat w Unii Europejskiej”.

 

AGENDA

  Raport do pobrania

 

By zarejestrować się na uroczystość prezentacji Raportu Polska Wieś 2024, która odbędzie się 15 maja 2024 roku w godzinach 11:00 - 14:00 w Pałacu Staszica - Nowy Świat 72, 00-330 Warszawa, prosimy o wypełnienie formularza:

 

Rejestracja na uroczystość została zakończona

 

Konferencja będzie rejestrowana i zamieszczona na stronach FDPA. Rejestracja oznacza zgodę na nagrywanie i publikację nagrania.

Najnowszy „Raport o stanie wsi. Polska wieś 2024” zostanie zamieszczony na stronie fdpa.org.pl w dniu jego promocji. Informacje na temat jego poprzednich edycji dostępne są pod linkiem: https://www.fdpa.org.pl/raport-polska-wies


Poprzedni artykuł Następny artykuł