ABC przedsiębiorczości na obszarach wiejskich

en

ABC przedsiębiorczości na obszarach wiejskich

1 minutę czytania
ABC przedsiębiorczości na obszarach wiejskich

W 2011 roku Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi realizowała projekt polegający na przygotowaniu publikacji pn.„ABC Przedsiębiorczości na obszarach wiejskich”.

Głównym celem publikacji „ABC przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, było zachęcenie mieszkańców terenów wiejskich do zakładania własnych firm oraz przybliżenie im kwestii związanych z uruchomieniem i prowadzeniem z sukcesem pozarolniczej działalności gospodarczej. Publikacja była dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Autorzy opracowania nie tylko zachęcają do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, ale również podkreślają posiadane przez rolników atuty i kompetencje, nabywane podczas pracy rolniczej. Wskazują na wiele istotnych elementów, informując krok po kroku jak założyć firmę i zwiększyć swoje szanse na sukces. Publikacja zwraca również uwagę na opłacalność planowanego przedsięwzięcia, prezentuje kwestie związane z dokumentacją i obowiązkami przedsiębiorcy. Można w niej znaleźć także zbiór rad, które ułatwią przyszłym właścicielom firm funkcjonowanie na rynku. Natomiast prawdziwe historie, którzy pomimo ryzyka związanego z prowadzeniem pozarolniczej działalności gospodarczej osiągnęli sukces, mają służyć jako zachęta do pracy na własny rachunek.

Publikacja dostępna w zakładce BIBLIOTEKA.