Ramowa Dyrektywa Wodna

Ramowa Dyrektywa Wodna

{[description]}

Ramowa Dyrektywa Wodna

Ramowa Dyrektywa Wodna to akt prawa Unii Europejskiej, który porządkuje prawo wodne w UE. Jego podstawowym celem jest ochrona wód śródlądowych, przybrzeżnych, przejściowych i podziemnych oraz dążenie do poprawy ich jakości.

Ramowa Dyrektywa Wodna zobowiązuje państwa członkowskie do monitoringu stanu wód na ich terenie, działań prowadzących do osiągnięcia przynajmniej dobrego stanu ekologicznego i chemicznego wszystkich zbiorników wodnych oraz dostosowania prawa krajowego do wymogów RDW. W dyrektywie tej zapisane są konkretne metody oceny stanu wód. Wymusza ona współpracę krajów, w przypadku gdy zlewnia zbiornika obejmuje terytorium więcej niż jednego państwa. Pierwotnie termin uzyskania stanu przynamniej dobrego wszystkich zbiorników wodnych w UE ustalony został na rok 2015, został on jednak dla większości krajów w tym dla Polski odroczy na 2021 lub 2027 rok.

X
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.