Webinarium

Webinarium

Webinarium

 

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa wraz z autorami, pragnie zaprezentować Państwu multimedialną grę edukacyjną BioSmartFarm.

Głównym celem stworzonej przez nas gry jest edukacja z zakresu prowadzenia zrównoważonego rolnictwa. Gra próbuje pokazać, jak współczesne rolnictwo, nawet na poziomie niewielkich gospodarstw rodzinnych, może stać się zrównoważonym, chroniącym bioróżnorodność, środowisko, klimat i nadal efektywnie produkować żywność.

Przyjęty w grze model gospodarstwa i kierunek przemian, są realnym odzwierciedleniem z praktyki. Zespół autorów starał się oddać w zawartych treściach, nie tylko swoje praktyczne wieloletnie doświadczenie zawodowe, ale także uwzględnić wszystko to, co czeka rolników w najbliższej przyszłości, a podyktowane jest europejskimi strategiami, w tym Europejskim Zielonym Ładem i Wspólną Polityką Rolną, będącymi odpowiedzią na kryzys klimatyczny. Wszystko to z uwzględnieniem aktualnych realiów ekonomicznych i technologicznych. 

Gra ma za zadanie uświadomić uczniom zachodzące zjawiska, nowe trendy, a może nawet zainspirować do zmian w rodzinnych gospodarstwach rolnych.

Mamy nadzieję, że gra znajdzie u Państwa uznanie i że będą ją Państwo wykorzystywać podczas swoich zajęć dydaktycznych, a także wpiszę się ona na stałe w program nauczania.

Jednocześnie chcielibyśmy Państwa zaprosić na webinarium, które odbędzie się 17 grudnia w godzinach 10:00-14:00 podczas których będziemy prezentować multimedialną grę edukacyjną BioSmartFarm. W wydarzeniu wezmą udział:

  • Monika Piotrowska, Naczelnik Wydziału Organizacji Szkolnictwa i Nadzoru Pedagogicznego, Departament Oświaty i Polityki Społecznej Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
  • Marzena Bińkowska, opiekunka projektu z Departamentu Edukacji Ekologicznej i Klimatycznej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
  • Autorzy gry : Katarzyna Izydorczyk, Tomasz Piechota, Marek Rudziński, Monika Szymańska, Jacek Walczak,
  • nauczyciele przedmiotów „rolniczych”.

 

Prosimy o zarejestrowanie się na wydarzenie w terminie do 10 grudnia.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

PROGRAM webinarium

 

W celu rejestracji na webinar wypełnij poniższy formularz:

 

Klauzula informacyjna RODO

 

Webinarium odbędzie się w ramach projektu „Zrównoważone rolnictwo w służbie bioróżnorodności” dofinansowanego ze środków narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Wcześniejsze szkolenia: 

Warsztaty „Jakość wód gruntowych w obszarach użytkowanych rolniczo oraz zagrożenia związane z zanieczyszczeniem wód gruntowych i ich migracji do cieków, rzek i zbiorników"

„Przygotowanie planów nawozowych”