Prezentacja wyników opracowania „Polska wieś 2018. Raport o stanie wsi” w Parlamencie Europejskim i promocja angielskiej wersji

en

Prezentacja wyników opracowania „Polska wieś 2018. Raport o stanie wsi” w Parlamencie Europejskim i promocja angielskiej wersji

28. listopada 2018 roku w Parlamencie Europejskim odbyła się prezentacja wyników raportu "Polska Wieś 2018. Raport o stanie wsi" Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa (FDPA) połączona z promocją angielskiej wersji opracowania.

03.12.2018
2 minuty czytania
Prezentacja wyników opracowania „Polska wieś 2018. Raport o stanie wsi” w Parlamencie Europejskim i promocja angielskiej wersji

Spotkanie w Brukseli rozpoczął dr Czesław Siekierski, Przewodniczący Komisji Rolnictwa w Parlamencie Europejskim. 10. edycja opracowania zbiegła się z jubileuszem 30-lecia FDPA, sponsora i wydawcy tej unikatowej serii wydawniczej. Tegoroczny raport posiada szczególny charakter, gdyż łączy się z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie w Brukseli stało się miejscem prezentacji opracowania, ale również okazją do dyskusji na temat perspektyw rozwoju wsi w Europie. Pośród zaproszonych gości znaleźli się m.in. europarlamentarzyści oraz przedstawiciele europejskich instytucji związanych z rolnictwem.

Podczas spotkania prof. dr hab. Jerzy Wilkin z Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN zaprezentował najważniejsze zmiany społeczno-gospodarcze na obszarach wiejskich w kontekście omawianego raportu. Hasło „zrozumieć wieś” jest naczelnym metodologicznym i edytorskim kierunkowskazem. Wnioski z raportu potwierdzają, że polska wieś zmniejsza dystanse rozwojowe dzielące ją od miasta, co obrazują najważniejsze wskaźniki charakteryzujące poziom rozwoju społeczno-gospodarczego.

 Na temat wyników kompleksowych przeglądów polityk rozwoju obszarów wiejskich w kontekście Polski wypowiadał się dr Jose Enrique Garcilazo z Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, prezentując raport „Przeglądy polityk rozwoju obszarów wiejskich OECD: Polska 2018”.

Podczas spotkania w Parlamencie polskie doświadczenia oraz o wnioski i propozycje względem polityk rozwoju obszarów wiejskich prezentował dr Andrzej Hałasiewicz, Wiceprzewodniczący Rady Programowej FDPA.

Obie wersje językowe opracowania „Polska wieś 2018. Raport o stanie wsi” są udostępnione bezpłatnie na stronach internetowych FDPA.

ENG - "RURAL POLAND 2018. THE REPORT ON THE STATE OF RURAL AREAS"

PL - "POLSKA WIEŚ 2018. RAPORST O STANIE WSI" DO POBRANIA 

KONTAKT Z REDAKTORAMI NAUKOWYMI RAPORTU

PL - SYNTEZA „POLSKA WIEŚ 2018.RAPORT O STANIE WSI” 


Poprzedni artykuł Następny artykuł