Strona główna

Strona główna

Ograniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód.
PrzewińPrzejdź do następnej sekcji
O projekcie
 
O projekcie

Ograniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód

Realizacja projektu ma na celu przygotowanie min. 300 doradców rolnych i ok. 3750 rolników do wdrażania Programu  działań, mających na celu ograniczenie odpływu azotu ze źródeł rolniczych, co przełoży się na poprawę jakości zasobów wód.

 

Więcej o Projekcie

Realizator

Fundacja na rzecz Rozwoju
Polskiego Rolnictwa

O problemie
 O problemie

Geneza

W krajach Unii Europejskiej obowiązuje tzw. dyrektywa azotanowa, której celem  jest zmniejszenie zanieczyszczenia wód spowodowanego lub wywołanego przez azotany, pochodzące ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu wód. 

 

Edukacja

Projekt realizowany we współpracy z ekspertami z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz naukowcami z różnych ośrodków naukowych, skierowany jest do doradców rolnych i rolników z obszaru całej Polski.

 

Cel Projektu

Realizacja projektu ma na celu przygotowanie min. 300 doradców rolnych i ok. 3750 rolników do wdrażania obowiązującego od lipca 2018 r. „Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu”, co przełoży się na poprawę jakości zasobów wód.

Kontakt
Kontakt

Skontaktuj się z nami

X
Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.